top of page
  • Zdjęcie autoraEMsetup

Co wybrać - chip tuning czy power box?

Wielu kierowców chce zwiększyć możliwości pracy swojego auta poprzez nowoczesne rozwiązania w zakresie polepszenia jego osiągów. W zależności od posiadanego auta, własnych priorytetów, a także możliwości można skorzystać z dwóch najpopularniejszych opcji polepszenia auta, do których należy chip tuning oraz power box. Którą z nich wybrać?


Ważność gwarancji

Dla części użytkowników aut, szczególnie właścicieli pojazdów nowych lub użytkowanych tylko przez niedługi czas, istotną kwestią może być zachowanie gwarancji, chociażby na część elementów pojazdu. Skorzystanie z chip tuningu

w większości przypadków będzie jej naruszeniem, zaś wykorzystanie opcji power box będzie się mieściło w zakresie dozwolonych prac zwiększających osiągi samochodu w dozwolonym przez producenta zakresie.


Skala potrzeb

Podjęcie decyzji o wyborze chip tuningu lub opcji power box jest uzależnione także od potrzeb właściciela samochodu związanych z planowanym zakresem zwiększenia jego osiągów. Większe możliwości daje chip tuning, dzięki któremu można uzyskać lepsze parametry, które są możliwe za pomocą podniesienia ciśnienia doładowania paliwa, odpowiedniej jego dawki, ale także kąta zapłonu lub wtrysku w zależności od rodzaju zastosowanego w pojeździe silnika. W przypadku opcji power box ostatnia z opisywanych zmian nie jest modyfikowana, dlatego też jego możliwości są mniejsze.


Indywidualne rozwiązania

W przypadku wersji power box decydujemy się na skorzystanie z gotowych pakietów zwiększenia możliwości silnika samochodu, z zastosowaniem przygotowanych sterowników. Znacznie bardziej rozbudowane, a jednocześnie spersonalizowane możliwości gwarantuje chip tuning. To opcja przeznaczona dla osób pragnących skorzystać z czegoś więcej niż standardowe możliwości poprawy parametrów swojego samochodu.


Podsumowanie

Jeśli pragniesz jedynie w niewielkim stopniu polepszyć pracę silnika swojego auta i zależy Ci na zachowaniu gwarancji, dobrą opcją będzie power box. Jeśli oferta zawarta w standardowych propozycjach przygotowanych sterowników nie

będzie spełniała oczekiwań, wówczas dla takich osób odpowiednią opcją będzie skorzystanie z możliwości, jakie daje

chip tuning.

393 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page