EMSETUP
BMW 3 G20 320d 2.0 190KM 140kW z 2019 roku - 500 NM po modyfikacji tego BMW 😉
▶️Seria: 192 HP oraz 418 Nm ◀️
📶Stage 1: 222,6 HP oraz 500 Nm❗📈
BMW Serii 3 G20 w wersji 320d z silnikiem 2.0 o mocy 190 KM to jedna z najczęściej wybieranych konfiguracji tej generacji. Jednostka wysokoprężna B47 oferuje dobrą kulturę pracy i solidną bazę pod modyfikacje, jednak fabryczne ustawienia pozostawiają wyraźny zapas momentu obrotowego, szczególnie w średnim zakresie obrotów.
Przed przystąpieniem do modyfikacji wykonaliśmy pełną diagnostykę pojazdu, obejmującą odczyt błędów, analizę parametrów pracy silnika oraz kontrolę układu doładowania i paliwowego. Celem było potwierdzenie, że silnik oraz osprzęt są w pełni sprawne i gotowe na bezpieczne zwiększenie osiągów.
Następnie przeprowadziliśmy indywidualne strojenie ECU – Stage 1, bez ingerencji mechanicznej. Zakres zmian został dobrany tak, aby maksymalnie wykorzystać potencjał jednostki przy zachowaniu fabrycznych zabezpieczeń oraz trwałości układu napędowego. Szczególny nacisk położono na wzrost momentu obrotowego i płynną charakterystykę oddawania mocy.
Efekt końcowy to znacznie bardziej dynamiczne BMW, które zdecydowanie lepiej reaguje na gaz i oferuje wyraźnie lepsze przyspieszenie w codziennej jeździe. Auto zyskało 500 Nm momentu obrotowego, co przekłada się na dużą różnicę podczas wyprzedzania i jazdy autostradowej.
Wyniki z hamowni:
Seria: 192 HP oraz 418 Nm
Stage 1: 222,6 HP oraz 500 Nm
To klasyczny przykład skutecznego Stage 1 – realny wzrost osiągów, bez kompromisów w kwestii niezawodności.
Realizacja wykonana w EMSETUP Grodzisk Mazowiecki – chip tuning z pomiarem na hamowni 4x4.
https://www.emsetup.pl/chiptuning-grodzisk-mazowiecki

