top of page

DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA

Diagnostyka samochodowa - Po podłączeniu urządzenia diagnostycznego do komputera pojazdu pozwala na rozpoznanie stanu technicznego bez ich demontażu przy braku naruszeń podstawowego funkcjonowania połączeń elementów, z wykorzystaniem specjalnej aparatury techniczno-pomiarowej i metod badań diagnostycznych.

Wykonujemy diagnostykę podstawową jak i bardziej zaawansowaną. Odczytujemy i kasujemy błędy. Mierzymy parametry silnika, znajdujemy problemy.

Zanim oddamy swój samochód na diagnostykę do przypadkowego warsztatu, który metodą prób i błędów powymienia wiele części - warto przyjechać do nas i zaoszczędzić przy tym czas i pieniądze. Pomożemy Ci zdiagnozować Twój problem i podpowiemy co najlepiej zrobić w takiej sytuacji.

Komputerowa diagnostyka samochodu może być idealna nie tylko podczas użytkowania auta, ale również przed jego zakupem. Zanim kupimy samochód warto dokonać sprawdzenia czy samochód jest w pełni sprawny, czy nie kryje w sobie jakiś niespodzianek oraz czy wszystkie parametry są w normie.

Diagnostyka samochodowa w połączeniu z pomiarem mocy na naszej hamowni daje bardzo wiele informacji na temat danego pojazdu przed zakupem. Diagnostykę samochodową przeprowadzamy w siedzibie firmy EMsetup mieszczącej się w Grodzisku Mazowieckim

Profesjonalna diagnostyka pojazdów

Problemy zaczynają się w momencie, gdy zaświeci się kontrolka “Check Engine”. Faktycznie, zignorowanie komunikatu i zwlekanie z wizytą w warsztacie prowadzi do awarii, gdyż powód zapalenia się wskaźnika może sygnalizować o usterkach związanych z przykładowo katalizatorem. Poprawne rozpoznanie problemu (i późniejsze kasowanie) nie jest możliwe bez wcześniejszej diagnostyki auta i wykorzystaniu odpowiednich narzędzi. Należy też znać kody błędów samochodowych, które są przez nas odczytywane za pomocą nowoczesnych komputerów diagnostycznych. Dzięki prawidłowemu zdefiniowaniu wiemy, z jakimi elementami pojazdu związane są usterki i jaki jest ich charakter.

Kody błędów samochodowych

Układ hamulcowy, klimatyzacja, silnik. Błędy w samochodzie dotyczą tych i wielu innych elementów. Jak je rozpoznać? Sprawdzanie pojazdu nie jest możliwe bez znajomości kodów błędów samochodowych. Do najważniejszych z nich zaliczamy m.in.:

• B0510 – usterka wskaźników świateł przednich,
• B0100 – usterka poduszki powietrznej kierowcy,
• P0200 – usterka obwodu wtryskiwacza,

Zdarza się też, że dany błąd nie oznacza niczego – w takich sytuacjach wystarczy go skasować.

Skuteczne kasowanie błędów w samochodzie

Kody błędów samochodowych odczytujemy najczęściej poprzez obligatoryjne złącze OBD II, które współcześnie znajduje się w niemal każdym pojeździe. Do interpretacji wykorzystujemy niezawodny komputer diagnostyczny, który prezentuje odczytane dane usterek podzespołu zapisanych w oprogramowaniu sterownika. Tak przeprowadzona diagnostyka umożliwia skuteczne odczytanie kodów i trwałe skasowanie błędów w samochodzie z pamięci pojazdu.

Sprawdź auto przed kupnem

Chęć zakupu używanego samochodu to zawsze pewne ryzyko. Dlatego kompleksowe sprawdzenie auta przed kupnem umożliwi Ci zweryfikowanie parametrów pojazdu przed dokonaniem transakcji. Skontrolujemy stan głównych komponentów, dzięki czemu na światło dzienne wyjdą potencjalne problemy z silnikiem, skrzynią biegów lub elektryką. Wszystkich tych informacji dostarczy Ci przeprowadzona przez nas diagnostyka samochodu, którą wykonujemy z pomocą naszych specjalistów i komputerów. Zapewniamy prawidłową interpretację i skuteczne kasowanie usterek. Działamy w Grodzisku Mazowieckim i w okolicach Warszawy.

HAMOWNIA 4X4

Hamownia podwoziowa, dwuosiowa, wyposażona w dwa hamulce elektrowirowe

CHIP TUNING

Chip tuning to zwiększenie mocy i momentu jak również obniżanie spalania paliwa

DPF SERWIS

Objawem zapchania filtra cząstek stałych DPF / FAP jest spadek mocy lub przejście silnika w tryb awaryjny.

bottom of page