top of page
  • Zdjęcie autoraEMsetup

Chip tuning samochodów ciężarowych TIR

Coraz więcej firm transportowych decyduje się na modyfikację swojej floty, by zwiększyć wydajność pojazdów oraz ograniczyć koszty. Jest to związane przede wszystkim z ciągle rosnącymi cenami paliw, które wpływają na poniesione przez firmy koszty. Zmniejszenie spalania samochodów ciężarowych to jednak nie tylko niższe koszty, ale też pozytywny

wpływ na środowisko, co dla wielu


Na czym polega chip tuning samochodów ciężarowych?


Obecne pojazdy posiadają silniki sterowane elektronicznie, które decydują o osiągach, jak i o dawkowaniu paliwa. Aby zwiększyć te osiągi, jednocześnie zmniejszając zużycie oleju napędowego, można zdecydować się chip tuning. Ale czym on właściwie jest i na czym polega?


Stosowany nie tylko w samochodach osobowych, ale także ciężarowych sposób pozwala na zmienienie oprogramowania w jednostce sterującej pracą silnika. Jest to bezpieczny proces o niskim ryzyku uszkodzenia sterownika, gwarantujący dużą oszczędność.


Wprowadzenie modyfikacji pozwala na zmianę takich parametrów jak:


- ciśnienie doładowania turbiny,

- dawkę paliwa,

- kąt i czas wtrysku,

- moment początku tłoczenia.


Zalety chip tuningu w samochodach ciężarowych TIR


Przed rozpoczęciem modyfikacji samochodu ciężarowego wykonywane są pomiary mocy i momenty obrotowego. Ta wiedza pozwala nam sprawdzić bieżące osiągi pojazdu oraz dostosować osiągi silnika do wymagań klienta. Sama procedura w wielu przypadkach może być przeprowadzona bez konieczności wyjmowania sterownika.


Chip tuning ma wpływ na przedłużenie żywotności auta oraz sprawniejszy transport, dzięki zwiększeniu mocy silnika. Jednak największą zaletą tej opcji jest znaczące zmniejszenie spalania co w przypadku samochodów ciężarowych przekłada się na ograniczenie wydatków na paliwo nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie (od dwóch do pięciu litrów na sto kilometrów) i zmniejszenie innych kosztów eksploatacji.


Wszystkie te elementy pozwalają nam dojść do konkluzji, że koszt chip tuningu zdaje się być nieznaczny, jeśli spojrzymy w szerszej perspektywie na korzyści, które niesie - zwłaszcza dla firm z dużą flotą.9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page