top of page
  • Zdjęcie autoraEMsetup

Jak przygotować samochód do chiptuningu ?

Jeśli chcemy podrasować swoje auto, powinniśmy najpierw odpowiednio zadbać o jego stan techniczny. W końcu co nam da zwiększenie mocy silnika, jeśli nasze auto nie będzie wystarczająco sprawne, by sobie z nią poradzić? Dlatego zanim

przystąpimy do majstrowania w komputerze samochodu, dobrze jest go odpowiednio przygotować.


Przegląd i serwis auta

To niezwykle ważny element, który jest wymogiem nie tylko przy chiptuningu – rutynowe przeglądy pozwolą nam sprawdzić co dzieje się z autem i w razie potrzeby naprawić usterki, dzięki czemu pojazd będzie mógł być użytkowany bezpiecznie. Sprawdźmy stan elementów eksploatacyjnych - może już czas na ich wymianę? Sugerujemy także wymianę klocków i tarcz na sportowe zamienniki. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby układ hamulcowy był w idealnej kondycji.


Jest jeszcze jeden powód, aby przed przystąpieniem do zwiększenia mocy dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu - może się bowiem okazać, że nie potrzebujemy żadnych modyfikacji, a jedynie naprawienia powstałych usterek, które ograniczają nasze cztery kółka. Takie awarie jak zapchany katalizator, dziura w intercoolerze, uszkodzony przepływomierz czy turbosprężarka mogą zupełnie zmieniać osiągi auta. Po naprawieniu ich możemy podjąć decyzję, czy chiptuning rzeczywiście jest nam potrzebny.


Wymiana płynów i części

Przed chiptuningiem powinniśmy wymienić także wszystkie płyny eksploatacyjne oraz filtry na nowe. Wymagania mogą lekko różnić się w zależności od tego, czy mówimy o silniku na diesla czy benzynę, ale podstawowymi elementami do wymiany będą: filtry powietrza i paliwa, olej silnikowy, olej w skrzyni biegów i olej hamulcowy (ten najlepiej zastąpić sportowym i wymieniać przynajmniej co sezon).


Zatankuj do pełna!

To ostatni punkt przygotowań, jednak niezwykle ważny. Zapytacie – dlaczego? Zanim osoba wykonująca modyfikację przystąpi do pracy, musi sprawdzić osiągi auta. Jeśli na hamowni pojawi się samochód z pustym bakiem, wyniki będą niemiarodajne lub w ogóle nie będzie można ich sprawdzić, a my zostaniemy i tak odesłani na najbliższą stację, jeśli chcemy kontynuować.i tak odesłani na najbliższą stację benzynową, jeśli chcemy kontynuować.124 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Yorumlar


bottom of page