top of page
  • Zdjęcie autoraEMsetup

Jak wygląda proces chip tuningu?

W większości samochodów bardzo łatwą i bezproblemową opcją poprawy możliwości jednostki napędowej jest chip tuning, z którego coraz chętniej korzystają posiadacze przede wszystkim nowszych samochodów. Standardowy proces modernizacji odbywa się w kilku krokach, które pozwalają na bezpieczną i przejrzystą modyfikację samochodu.

Podstawowa diagnostyka Pierwszym etapem, od którego powinno się zacząć wykonywanie procesu chip tuningu, jest podstawowa diagnostyka komputerowa jednostki napędowej, dzięki której można sprawdzić nie tylko jego możliwości, ale przede wszystkim zweryfikować, czy nie ma żadnych usterek. Na hamowni wykonywane są także pomiary przede wszystkim takich parametrów, jak moc oraz moment obrotowy, które będą następnie poddawane ulepszeniu.

Właściwe modyfikacje w ramach chip tuningu Po wykonaniu podstawowej diagnostyki oraz pomiarów można przystąpić do najważniejszego etapu działań. Za pomocą fachowego sprzętu można dokonać zmian w oprogramowaniu sterującym silnikiem, dzięki czemu możliwe będzie wykorzystanie fabrycznych rezerw, które w większości przypadków są przygotowane przez producentów najważniejszych elementów pojazdu. W ten sposób bez ingerencji w konstrukcję auta da się wyraźnie poprawić jego osiągi.

Końcowa weryfikacja wykonanych prac Po realizacji właściwych działań w ramach modyfikacji oprogramowania niezbędne jest ponowne sprawdzenie parametrów silnika, a także weryfikacja, czy jednostka napędowa funkcjonuje prawidłowo. Dzięki temu można również wprowadzić ewentualne korekty, jeśli wpłyną one korzystnie na sprawność auta klienta.

Dostarczenie wyników Ponowna weryfikacja najważniejszych parametrów silnika na hamowni, w tym przede wszystkim obejmująca zmierzenie momentu obrotowego oraz mocy po zrealizowanym procesie chip tuningu, pozwala sprawdzić, jak bardzo poprawiły się możliwości samochodu. Wszystkie uzyskane rezultaty są przekazywane klientowi, który w ten sposób otrzymuje przejrzyste rezultaty zleconej usługi i aktualnych możliwości swojego pojazdu.


166 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page