top of page
  • Zdjęcie autoraEMsetup

Ile kosztuje profesjonalny Chip Tuning?

Zastanawiasz się nad modyfikacją swojego samochodu? Zależy Ci na znacznym podniesieniu jego mocy oraz modyfikacji elektroniki? W takim przypadku Chip Tuning jest dla Ciebie! Jest to proces chętnie wykonywany nie tylko przez właścicieli prywatnych samochodów, ale również aut flotowych. Przed przystąpieniem do Chip Tuningu warto się zorientować czy po jego wykonaniu nadal będzie obowiązywała gwarancja na samochód oraz czy istnieje ryzyko uszkodzenia silnika.


Czy warto decydować się na Chip Tuning?

Dla jednych jest to interesujący proces motoryzacyjny, który umożliwia poprawę osiągów pojazdu i zwiększenie przyjemności związanej z jazdą. Natomiast dla innych to mechanizm, który może zniszczyć ustawiony fabrycznie silnik.

Warto pamiętać, że dobrze wykonany i przede wszystkim profesjonalny Chip Tuning będzie nas sporo kosztował. Na cenę składa się nie tylko cena związana z wgraniem odpowiedniego programu, ale przede wszystkim przygotowanie i napisanie samego pliku. Konieczna jest praca z samochodem na hamowni podwoziowej, która może wymagać poświęcenia ogromnej ilości czasu.


Wysoka cena Chip Tuningu

Jak już wspomnieliśmy do przeprowadzenia zmian w silniku samochodu potrzebne są wysokiej jakości czujniki i sprzęty pomiarowe, np. czujniki dymienia, sensory pirometryczne czy czujnik temperatury spalin w kolektorze wydechowym.

Dodatkowo potrzebna jest wspomniana hamownia podwoziowa, która na rynku dostępna jest w niezwykle wysokich cenach. Dodatkowo w warsztacie potrzebne są systemy chłodzenia czy kontroli warunków pracy samochodu znajdującego się na hamowni podwoziowej, dzięki czemu będzie można stwierdzić, czy wyniki są powtarzalne.


Indywidualne dopasowanie do samochodu

Niezależnie od ustalonych kosztów należy pamiętać, że proces powinien zostać dopasowany indywidualnie do każdego samochodu, a więc potrzebne są specjalistyczne narzędzia programistyczne. Profesjonalny tuner używa wyłącznie narzędzi, które są na bieżąco aktualizowane i dostosowane do najnowszych sterowników, dzięki czemu mamy gwarancję

jakości otrzymanego efektu.
45 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page