top of page
  • Zdjęcie autoraEMsetup

System odpowietrzania zbiornika paliwa SAI (ang. "Sealed Air Intake")

System odpowietrzania zbiornika paliwa SAI (ang. "Sealed Air Intake")

Jest stosowany w niektórych samochodach z silnikiem benzynowym wyposażonych w układ recyrkulacji spalin.

W układzie SAI, zbiornik paliwa jest hermetycznie zamknięty, co oznacza, że ​​nie ma bezpośredniego dostępu do powietrza atmosferycznego. W takim przypadku, aby silnik mógł pobierać paliwo z zbiornika, należy zapewnić ciągłe dostarczanie powietrza do wnętrza zbiornika.

System odpowietrzania zbiornika paliwa SAI wykorzystuje specjalny zawór odpowietrzający, który jest połączony z układem recyrkulacji spalin. Podczas gdy silnik jest w stanie spoczynku, zawór odpowietrzający otwiera się, umożliwiając powietrzu atmosferycznemu dostęp do wnętrza zbiornika paliwa. W trakcie pracy silnika, zawór zamyka się, uniemożliwiając wyciek paliwa z zbiornika i zapewniając ciągłe dostarczanie powietrza.

Dzięki temu systemowi, zbiornik paliwa jest w stanie zachować stałe ciśnienie, co zapobiega jego odparowywaniu i tworzeniu się pęcherzyków powietrza, które mogą zahamować przepływ paliwa do silnika. System odpowietrzania zbiornika paliwa SAI jest również przydatny w przypadku samochodów wyposażonych w systemy kontroli emisji, ponieważ zapobiega wyciekowi paliwa i zanieczyszczeniom otoczenia.

W przypadku problemów z systemem odpowietrzania zbiornika paliwa SAI, może wystąpić brak ciśnienia paliwa w układzie lub problemy z dopływem paliwa do silnika. W takim przypadku zaleca się skonsultowanie się z mechanikiem lub serwisem samochodowym, aby zdiagnozować i naprawić problemy związane z systemem odpowietrzania zbiornika paliwa SAI.47 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page