top of page
  • Zdjęcie autoraEMsetup

Czy można tuningować samochody z LPG ?

Zaktualizowano: 28 lis 2019

Dla wielu kierowców idealną sytuacją jest maksymalne obniżenie kosztów użytkowania samochodów, a jednocześnie zwiększenie jego parametrów, co będzie skutkowało większym komfortem jazdy i wykorzystaniem potencjału, który posiada jednostka napędowa umieszczona w danym aucie. Biorąc pod uwagę te korzyści, wielu użytkowników aut zastanawia się, czy można tuningować samochody z instalacją gazową. Jest to możliwe, a także może przynieść spore korzyści.

Zalety ekonomiczne

Samochody posiadające instalację gazową są popularne ze względu na znacznie niższą cenę tego paliwa w porównaniu do benzyny lub oleju napędowego. Ostateczny bilans jest korzystny, mimo że wartość spalania w autach napędzanych LPG jest większa. Zastosowanie odpowiednich modyfikacji pozwala te parametry znacząco zmniejszyć, zwiększając jednocześnie korzyści finansowe związane z eksploatacją pojazdu, szczególnie podczas jazdy przy niższych prędkościach.

Większa moc

Wiele osób decyduje się na tuningowanie samochodu, chcąc polepszyć parametry pracy silnika, które są efektem zwiększenia mocy, ale także uzyskaniem lepszych wartości pod względem momentu obrotowego. Takie działanie można wykonać praktycznie w każdym samochodzie, gdyż fabrycznie jednostki napędowe w większości aut posiadają pewne rezerwy, mogące być wykorzystane przez wykonane modyfikacje w sprawdzonym warsztacie. Dotyczy to również aut z zamontowaną instalacją LPG.

Lepsze możliwości gazu

Zastosowanie chip tuningu w samochodach z instalacją gazową bywa korzystniejsze od aut zasilanych benzyną, ze względu na lepsze właściwości tego surowca pod względem spalania. Proces ten następuje w nich wolniej, co przekłada się w konsekwencji na wyraźnie większą moc uzyskiwaną w trakcie jazdy.

Bezpieczeństwo

Wykonanie chip tuningu samochodów z instalacją gazową, gdy jest on przeprowadzany przez sprawdzony warsztat, to całkowicie bezpieczna operacja. Pozwoli ona polepszyć możliwości samochodu, a także sprawi, że będzie on w większym stopniu niezawodny dla jego użytkowników, co przełoży się również na pewność podczas jazdy.


939 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page