top of page
  • Zdjęcie autoraEMsetup

Sprawdzenie samochodu przed kupnem - diagnostyka silnika.

Nikt z nas nie lubi kupować przysłowiowego kota w worku. W szczególności, jeśli dotyczy to bardzo dużego wydatku, jakim niewątpliwie jest zakup używanego samochodu. Dlatego też wszystko należy dokładnie przejrzeć dwa razy, a także zadać szereg podstawowych pytań na temat auta sprzedającemu. Nie powinno jednak obyć się bez porządnego sprawdzenia wszystkich podzespołów, a zwłaszcza “serca” pojazdu, czyli silnika. Jak powszechnie wiadomo, bez niego samochód nie pojedzie, a uszkodzona jednostka będzie musiała zostać wymieniona. Koszt takiego zabiegu to minimum kilka tysięcy złotych, z tego też względu warto oszczędzić sobie wydatku i przeprowadzić diagnostykę silnika.


Diagnostyka silnika to podstawowy element sprawdzenia samochodu przed kupnem


Oczywiście, na samym początku powinieneś zadać kilka podstawowych pytań właścicielowi pojazdu o częstotliwość wymianę oleju oraz jego rodzaj, a także o dokumenty, które mogłyby to potwierdzić. Przy dużym przebiegu warto również dowiedzieć się, czy wymieniany był rozrząd, gdyż może okazać się po zakupie auta, iż to będzie Twój kolejny wydatek. Nawet nie posiadając specjalnej wiedzy motoryzacyjnej, możesz również samodzielnie sprawdzić stan silnika – m.in.

dokonać wglądu czy nie ma żadnych wycieków (silnik może być umyty, a to oznacza, że sprzedający może mieć coś do ukrycia). Niemniej, jeżeli chcesz mieć pewność co do stanu kupowanego samochodu, a zwłaszcza silnika, to udaj się do profesjonalistów w celu przeprowadzenia diagnostyki jednostki.


Diagnostyka komputerowa silnika dostarczy Ci niezbędnych informacji


W profesjonalnym warsztacie fachowcy sprawdzą parametry pracy jednostki poprzez odczytanie danych z komputera pokładowego samochodu za pomocą specjalnego interfejsu diagnostycznego, który został wyposażony w niezbędne oprogramowanie. Uzyskane w ten sposób dane zostaną porównane z informacjami podanymi przez producenta modelu

pojazdu, dzięki czemu podczas analizy porównawczej może zostać zdiagnozowana awaria. Jest to sposób o tyle wygodny i praktyczny, gdyż nie wymaga zaglądania do wnętrza samochodu w celu znalezienia wad. W związku z tym metoda ta pozwala oszczędzić czas, a także pieniądze, gdyż wizyta w profesjonalnym warsztacie to koszt rozpoczynający się już od około 150 zł za wizytę w celach diagnostycznych.


13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page